Ανακοινώσεις ΒΡΑΒΕΙΑ Εκπαιδευτικά προγράμματα Ενημερώσεις Εργαστήρια Δεξιοτήτων Στ΄ τάξη

9/5/2023 etwinning day!-μέρα αφιερωμένη στο etwinning!

Η ομάδα της Στ΄ τάξης μας που συμμετέχει στο πρόγραμμα etwinning “Τα χρώματα της τέχνης” εργάστηκε μαζί με τους μαθητές των άλλων χωρών που συμμετέχουν στο ίδιο πρόγραμμα και δημιούργησαν poster αφιερωμένο στην μέρα για το etwinning. Το logo της αφίσας καθώς και το γράμμα C της αφίσας το δημιούργησαν οι μαθητές του σχολείου μας: Ελένη Μπάρδα, Ευαγγελία Καπουράνη, Σοφία Ντίκα. Οι άλλοι μαθητές της αφίσας ανήκουν σε σχολεία όπως Πολωνία, Τουρκία, Ισπανία, Πορτογαλία, Γαλλία, Ελλάδα, Ιταλία, Λετονία κοκ. Όλοι οι εκπαιδευτικοί διευκολύνουν τη διεκπεραίωση των εργασιών που απαιτούνται για το έργο και συνεργάζονται στο project. Οι δασκάλες που το επιμελούνται είναι οι Β. Μανώλη, Ε. Ανδρεάδου.