Τα healthy habbits και παιχνίδια που ετοιμάσαμε κι εμείς για Ισπανία και Ρουμανία

Το παιχνίδι Snake and Ladders, το γνωστό μας φιδάκι, έχει τροποποιηθεί από τους μαθητές της Δ΄ τάξης για να μπορεί να εμπνεύσει, τους μαθητές και τις μαθήτριες που μαθαίνουν παίζοντας με αυτό, να υιοθετήσουν υγιεινές συνήθειες διαβίωσης (διατροφή, άθληση, υγιεινή, συναισθηματική σταθερότητα ).

Δύο αντίτυπα των παιχνιδιών έχουν δημιουργηθεί, το ένα θα αποσταλεί στα παιδιά της Δ΄ Δημοτικού του σχολείου στην Ισπανία, το άλλο στα παιδάκια της Δ΄ Δημοτικού σε σχολείο της Ρουμανίας.  Η δράση αυτή πραγματοποιείται στα πλαίσια της συνεργασίας των σχολείων της Ευρώπης μέσω etwinning και εντάσσεται στην ευέλικτη ζώνη του σχολείου μας.

20180131_101653.jpg

20180131_092516.jpg

Google Drive: Sign-in

Access Google Drive with a Google account (for personal use) or Google Workspace account (for business use).

epeksergasia2.jpg

epeksergasia3.jpg