Επίσκεψη στην 111 Πτέρυγα Μάχης στη Ν. Αγχίαλο

Την Τρίτη 7 Νοεμβρίου οι μαθητές/τριες όλων των  τάξεων του σχολείου μας επισκέφτηκαν την 111 Πτέρυγα Μάχης στη Ν. Αγχίαλο για να συμμετάσχουν  στις εκδηλώσεις που διοργανώθηκαν στο πλαίσιο  εορτασμού  του Προστάτη  της Πολεμικής Αεροπορίας Αρχάγγελου Μιχαήλ.

Τα παιδιά  είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά τα αεροσκάφη, τα οπλικά συστήματα της πολεμικής αεροπορίας  και την έκθεση φωτογραφίας που υπήρχε στο εσωτερικό της μονάδας. Άκουσαν με προσοχή τους υπεύθυνους αξιωματικούς της αεροπορίας και τους μηχανικούς. Εντυπωσιάστηκαν και χάρηκαν πολύ με την δυνατότητα που τους δόθηκε να ανέβουν τη σκάλα του αεροπλάνου, να δουν το εσωτερικό των πολεμικών αεροσκαφών και να κάνουν ερωτήσεις στους πιλότους.